Skip to main content

Paradise Lost + Sunnata // 22.07

Kiedy: piątek, 22 lipca 2022 18:30
Gdzie: Letnia Scena Progresji (Fort Wola 22, 01-258, Warszawa)
Cena: 119-150 zł
Organizator: Knock Out Productions
Rozpiska czasowa:
18:30 – wejście
19:10 – Sunnata
20:30 – Paradise Lost

Zapraszamy na trzy wyjątkowe koncerty Paradise Lost „Draconian Times” + The Best Of Set.

Brytyjska grupa wykona kultowy album w całości, a także zaprezentuje największe hity z niemal czterech dekad swojej kariery!
Wyprodukowana w 1995 roku przez renomowanego Simona Efemeya płyta „Draconian Times”, znalazła się w Top 20 notowań w Anglii, Niemczech, Szwecji i Szwajcarii. Nie ma koncertu Paradise Lost, w którego setliście nie znalazłyby się kompozycje z tego albumu, a podczas tegorocznej wizyty muzyków w Polsce będzie można usłyszeć go w całości!

Trzy wyjątkowe występy Paradise Lost odbędą się kolejno: 21 lipca w krakowskim Hype Parku, 22 lipca na Scenie Letniej klubu Progresja oraz 23 lipca w gdańskim B90.

PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, death metal (w początkach), metal gotycki

Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie.
We wrześniu 2021 roku Brytyjczycy z Paradise Lost po raz kolejny zawitali do Polski i po raz kolejny przekonali się, że polscy fani ich uwielbiają.
Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są obecnie: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.

https://www.facebook.com/paradiselostofficial/
https://www.instagram.com/officialparadiselost/

SUNNATA (Polska) doom, psychedelic, post metal

Wiele odcieni brudnej, ciężkiej, wciągającej muzyki – tak można by opisać to, co tworzy czwórka warszawskich muzyków pod szyldem Sunnata.
Kapela istnieje od 2013 roku, a jej granie to na pewno coś, co spodoba się fanom Mastodon, Kylesy, Yob, czy Conan, z którymi Sunnata miała okazję dzielić scenę. O Sunnata pisze się dobrze nie tylko w Polsce, ale także za granicą, choćby na łamach tak prestiżowych magazynów, jak „Terrorizer” i „Rock Hard”. Debiut płytowy zespołu ukazał się w 2014 roku. Od tamtej pory Sunnata wzbogaciła dyskografię jeszcze o trzy albumy, z których ostatnim jest „Burning in Heaven, Melting on Earth” z 2021 roku. Posiłkując się tym, co zamieszczono na fejsie kapeli, pozostaje tylko napisać: Open your mind and experience it. Let there be noise.

https://www.facebook.com/sunnataofficial
https://www.instagram.com/sunnataofficial/

Kup bilet
PARTNERZY TECHNOLOGICZNI: