Skip to main content

Frozen Sun Fest 2022 – Decapitated + Illusion + From Today + Noconcreto + Sothoris + Synapsa + Get The Shot // 09.07

Kiedy: sobota, 09 lipca 2022 15:30
Gdzie: Progresja Fort Wola 22, 01-258, Warszawa)
Organizator: From Today Bookings
Rozpiska czasowa:
15:30 – drzwi
16:00 – Synapsa
16:45 – Sothoris
17:30 – Noconcreto
18:15 – From Today
19:10 – Get The Shot
20:15 – Illusion
21:40 – Decapitated

Ze względu na niezbyt optymistyczne prognozy pogody dla Warszawy na najbliższe dni, w tym na sobotę 9 lipca, informujemy, że Frozen Sun Fest odbędzie się w klubie Progresja, a nie tak jak dotychczas planowano, na Letniej Scenie Progresji.

Decyzja podyktowana jest chęcią zaoferowania jak najlepszych wrażeń bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka, jakim jest zmienność pogody w ostatnich dniach. 

Wszystkie osoby wyczekujące imprezy plenerowej chcemy z góry przeprosić, ale komfort uczestników oraz artystów jest dla nas najważniejszy. 

Robimy to dla Was i chcemy zapewnić Wam jak najlepsze wspomnienia z pierwszej edycji Frozen Sun Fest!

Harmonogram ulegnie drobnym zmianom, o czym poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Dziękujemy za zrozumienie i do zobaczenia w Progresji w Warszawie!

 – From Today Bookings

——————-

From Today Bookings z nieukrywaną radością zaprasza na pierwszą edycję Frozen Sun Fest!

A czym jest Frozen Sun Fest? Niczym innym jak projektem od fanów dla fanów! Oczywiście jeśli mówimy o fanach ciężkiego brzmienia. 😉
Gwiazdą tego dnia będzie zespół rozpoznawalny na całym świecie, zna ich dobrze każdy fan metalu… a zapewne nie tylko oni.

Z dumą ogłaszamy, że headlinerem zostaje Decapitated!

Zespół słynie z niesamowitej jakości scenicznej, więc gwarantujemy dobrą zabawę!
Drugą gwiazdą festiwalu zostaje zespół Illusion, legenda polskiej muzyki spod znaku ciężkich brzmień!

W dodatku oba zespoły będą obchodzić w tym roku swoje rocznice, Decapitated świętować będzie 25 lecie, a Illusion aż 30 lecie! Szykują się podwójne urodziny!

Na scenie zobaczymy też kanadyjski Get The Shot oraz z rodzimego podwórka From Today, Noconcreto, Sothoris i Synapsę!

Pierwsza edycja odbędzie się 9 lipca 2022 roku na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.
Przyjdźcie i przekonajcie się sami! Lato to idealny czas by zapewnić sobie wieczór dobrej
zabawy na świeżym powietrzu z wyśmienitymi muzycznymi występami.

Zapraszamy serdecznie!
Frozen Sun Fest 2022 czeka na Was!

By nie przegapić żadnych wieści, śledźcie nas na:
https://www.frozensunfest.com
https://www.facebook.com/FrozenSunFest/
https://www.instagram.com/frozensunfest/

Line-up

DECAPITATED

Założony w 1996 roku Decapitated przez lata budowali reputację jednego z międzynarodowych liderów swojego gatunku. Można śmiało stwierdzić, że Zespół nie boi się eksperymentować (jak na albumie „Anticult”), ustawiając poprzeczkę jeszcze wyżej flirtując z różnymi tempami, mieszając Death Metal z Grindcore, Black Metalową atmosferę z wibracjami Stoner Rocka, dodając nowoczesne metalowe rytmiczne riffy, które nawiązują nadal do poprzednich wydawnictw. Z naciskiem na pomysłowe pisanie utworów i umiejętności techniczne, Decapitated zdobył szacunek swoich muzycznych rówieśników i zyskał oddaną rzeszę fanów. Vogg, muzyczny mózg zespołu, tworzy muzykę, która często zawiera porywające tempa, miażdżące riffy i niezapomniane gitarowe solówki.

https://www.facebook.com/decapitated
https://www.instagram.com/decapitatedband

ILLUSION

Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Już w 1993 r. zespół zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu i pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia.
Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

GET THE SHOT

Pochodzący prosto z Quebec w Kanadzie Get The Shot został założony w 2009 roku przez grupę wyrzutków, którzy nie pragnęli niczego więcej niż szansy na wykrzyczenie swojej wściekłości na świat. Zespół gra bezpretensjonalny, uduchowiony hardcore zabarwiony desperacją zimnej i niezadowolonej młodzieży.
Pięciu członków zespołu, napędzanych wiarą w to co robią i silnymi przekonaniami, zagrało już ponad 400 koncertów na całym świecie. Ich najnowsze osiągnięcie, Infinite Punishment, to mroczna i ponura płyta z charakterystyczną dzikością i gwałtownością pięciu rozczarowanych dusz, które nie mają już nic do stracenia. Żadnych trendów, żadnych kłamstw, żadnych zbędnych dodatków. Get The Shot to przede wszystkim wściekłość i gniew wobec tego trudnego miejsca, w którym żyjemy!

https://www.facebook.com/gettheshothc
https://www.instagram.com/gettheshothc

FROM TODAY

Powstało w listopadzie 2016 roku. Zespół złożony jest z doświadczonych pasjonatów muzyki, z pogranicza hardcore/metal.
Uczestniczyli między innymi w takich projektach jak: Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage, Łeb Prosiaka. 01.01.2020 jest oficjalną datą wydania ich debiutanckiego albumu „From Today”.
W 2021 roku można ich było usłyszeć na dużej scenie Pol’and’Rock.

https://www.facebook.com/fromtodayhc
https://www.instagram.com/from_today_hc

https://www.youtube.com/watch?v=oa2dlL22-Sk

NOCONCRETO

Największym wydarzeniem koncertowym zespołu był występ na głównej scenie Przystanku Woodstock w 2003 r. w Żarach, który przyniósł mu większą rozpoznawalność.
Zespół ma na swoim koncie debiutancką płytę, która w 2004 r. została wydana przez wytwórnię płytową Embargo Nagrania. Niestety niedługo po premierze zespół
nieoczekiwanie zakończył swoją działalność, ale w roku 2020 postanowił wrócić znowu do wspólnego grania, a 29 października 2021 r. odbyła się premiera pierwszego po siedemnastu latach singla pt. “Sky Is The Limit” będącego zapowiedzią nowego materiału, którego wydanie planowane jest w 2022 r.

https://www.facebook.com/NoconcretoOfficial
https://www.instagram.com/noconcreto_official/

SOTHORIS

Obecnie zespół promuje drugi album, bardzo dobrze przyjęty w Polsce i zagranicą, “Wpiekłowstąpienie”, który został wydany 6 stycznia 2022 roku nakładem trzech wytwórni, w różnych krajach ( Finlandia, Brazylia, Rosja), w planach są kolejne. Muzyka Sothoris to“mieszanina black metalowej zajadłości i death metalowej siły”, a warstwa tekstowa to studium ludzkiej niegodziwości.

https://www.facebook.com/SothorisBand
https://www.instagram.com/sothoris/

UWAGA!
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wszystkimi aktualnymi obostrzeniami rządu. Wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminu Organizatora i Klubu oraz stosowanie się do aktualnych wytycznych wynikających z pandemii wirusa COVID-19.
Osoby niepełnoletnie potrzebują do udziału w wydarzeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Osoby poniżej 13 roku życia zobowiązane są do przyjścia z rodzicem lub prawnym opiekunem.

Kup bilet
sprzedaż biletów od wkrótce
PARTNERZY:
PARTNERZY TECHNOLOGICZNI: