Skip to main content

Architects + Imminence + Heriot // 30.07

Kiedy: niedziela, 30 lipca 2023 18:00
Gdzie: Letnia Scena Progresji (Fort Wola 22, 01-258, Warszawa)
Cena: 199-240 zł
Organizator: Knock Out Productions
Rozpiska czasowa:
18:00 – wejście
19:00 – Heriot
19:50 – Imminence
20:40 – Architects

Twórcy hitów takich jak „Doomsday”, „Animals” czy „Naysayer” powrócą na jeden tegoroczny występ w Polsce!

Gościmi specjalnymi Architects będą Imminence oraz Heriot!

Szwedzkie metalcore’owe Imminence promuje obecnie fenomenalną płytę “Heaven in Hiding” z 2021 roku, a Heriot – epatujący sludge’owym ciężarem, świętują aktualnie pierwszą rocznicę wydania najnowszej EP-ki “Profound Morality”.

Architects z roku na rok wspinają się coraz wyżej, a ich eklektyczny metalcore to źródło inspiracji dla wielu kapel. W dodatku zostali nominowani przez Heavy Music Awards w kategorii “Najlepszy Album” za zeszłoroczne “The Classic Symptoms of a Broken Spirit”, a o statuetkę powalczą choćby z Ghost. Architects wciąż na fali wznoszącej – wciąż kreatywni i zmienni. Grupa wystąpi już 30 lipca na warszawskiej Letniej Scenie klubu Progresja.

ARCHITECTS (Wielka Brytania) metalcore

Architects zaczynali w latach świetności metalcore’u, ale nigdy nie stanęli w miejscu, nie dali się przezwyciężyć wypracowanym nawykom. Nie odchodząc od gatunkowych wytycznych, za każdym razem zmieniają szyki, dodają nowe elementy i nie popadają w stagnację. To zespół bardzo kreatywny, bo mimo wierności metalcore’owi lubi układać go w różnych konfiguracjach. Czasami nadają mu potęgę ultraciężkiego djentowego riffu, w innych przypadkach nieskrywaną emocjonalność post-hardcore’u, a nawet hałaśliwą mechanikę industrialu. Brytyjczycy uwielbiają szukać świeżych środków ekspresji i udaje im się to, ale bez obaw – ten styl jest tak rozpoznawalny, że z miejsca będziecie wiedzieli, kto gra. Tak właśnie buduje się wielką karierę.

https://www.facebook.com/architectsuk
https://www.instagram.com/architects

IMMINENCE (Szwecja): metalcore

Kwestia przynależności Imminence do sceny metalcore’owej jest sporna. To już tylko punkt
wyjścia; fundament, na którym wzrastają zupełnie inne rzeczy. Bo frontman szwedzkiej załogi, Eddie Berg, oprócz zdrowego wrzasku i emocjonalnego zawodzenia dodaje od siebie partie wiolonczelowe oraz altówkowe, bo słychać w tym nawet djent, bo te numery to także wylęgarnia emocjonalnego post-hardcore’u i ultraprzebojowego alt-metalu. Autorzy “Heaven Is Hiding” zmierzają na szczyt, co pozostaje tylko formalnością przy tak okazałym zapleczu artystycznym.

https://www.facebook.com/imminenceswe
https://www.instagram.com/imminenceswe

HERIOT (Wielka Brytania) metalcore, sludge metal, industrial

Ciężko – ciężej – jeszcze ciężej – Heriot. Już w przeszłości skład ze Swindon wzbudzał ciekawość, ale “Profound Morality” pokazało, że to ogromna nadzieja teraźniejszej ekstremy. Są w tym gęste syntezatorowe chmury, maksymalna brutalność stale podkręcana piwnicznie sludge’owymi riffami, do tego trochę dziczy wyjętej z death metalu oraz industrialowe szmery i zgrzyty powodujące, że słuchanie Heriot to niepokojące i nieobliczalne doświadczenie. Na żywo zmiażdżą wszystko, co stanie im na drodze.

https://www.facebook.com/heriotmetal
https://www.instagram.com/heriotmetal

Kup bilet
PARTNERZY TECHNOLOGICZNI: